Turystyka konopna w Kingston, Jamajka

Przychodnia z marihuaną w Kingston na Jamajce nie jest tak liberalna, jak wielu mogłoby się wydawać. Być może to ikony reggae i rastafarianizmu, takie jak Bob Marley, sprawiły, że świat myśli, że Jamajka jest kolebką zioła. Ale rzeczywistość jest inna. Znacznie inna, jeśli spojrzeć wstecz na historię aż do dziś. W rzeczywistości minęły dziesiątki lat, zanim rząd zdecydował się zrobić krok w kierunku legalizacji marihuany i zaczął od marihuany medycznej

.

Aby lepiej zrozumieć związek Jamajki z ganją, musimy cofnąć się do czasów Rastafarian, ale nie tylko. Członek Cannabis Licensing Authority (CLA), Ras IyahV, mówi: "Tak jak człowiek je, kiedy jest głodny i pije, kiedy jest spragniony, tak samo pali ganję, kiedy chce odżywić swoją duszę". Bambaata Marley

, najstarszy z wnuków Boba Marleya, mówi, że marihuana jest częścią codziennego życia Jamajczyków. Ale chociaż dla tego narodu marihuana ma duchowe korzenie, to dopiero niedawno kraj ten zaczął tworzyć prawo bardziej przyjazne dla użytkowników.

Początek klubów marihuany w Kingston

Na początku 2015 roku w stolicy tego kraju i w całym kraju pojawiły się bardziej pozytywne prognozy dla klubów marihuany w Kingston. Mianowicie, to właśnie wtedy jamajska marihuana została zalegalizowana do użytku leczniczego. Nowe prawo daje dorosłym (każdej osobie powyżej 18 roku życia) szansę na zakup marihuany z ważnym pozwoleniem od lekarza. Jednakże, te programy medycznej marihuany nie zostały obwarowane wieloma ograniczeniami, jak to ma miejsce w innych krajach na całym świecie. W rzeczywistości, nie ma żadnych ograniczeń, a przepisy są nieco niejasne, jeśli chodzi o zakup. Na przykład, nie musisz mieć pozwolenia wydanego na Jamajce, aby kupić marihuanę w punktach sprzedaży marihuany w klubach konopi w Kingston. Możesz być turystą posiadającym pozwolenie od swojego lekarza w swoim kraju i nadal być w stanie kupić marihuanę na Jamajce. Jest to całkiem dobra wiadomość dla turystów.

Przepisy dotyczące legalnych punktów sprzedaży marihuany

Zakup marihuany w dowolnym punkcie sprzedaży marihuany w Kingston jest jak dotąd możliwy dzięki nowemu prawu legalizacji. Mianowicie, od tego czasu rząd wydał blisko dwa tuziny licencji biznesowych dla właścicieli firm, którzy chcą rozpocząć pracę jako dyspenser marihuany w kraju. Jednym z najbardziej znanych klubów marihuany w Kingston, który działa jako punkt sprzedaży marihuany jest Kaya Herb House

w Ocho Rios. Ten ośrodek konopi działa jako kawiarnia, sklep z kawą, punkt sprzedaży i placówka zajmująca się uprawą roślin. Wśród klubów z konopiami w Kingston, ten jeden posiada pierwszy legalny pokój z ganją, który wprowadza fantazyjną amsterdamską kulturę palenia trawki na Jamajce.

Co jest jeszcze bardziej wygodne dla turystów, którzy szukają punktu sprzedaży marihuany w tym kraju, to fakt, że ten obiekt posiada na miejscu personel medyczny, który jest w stanie wystawić Ci receptę na medyczną marihuanę, dając Ci szansę na legalne palenie trawki na Jamajce. Całkiem fajnie, prawda?

Jest to możliwe, ponieważ rząd Jamajki dąży do zwiększenia reputacji tego kraju i zwiększenia turystyki. Planują oni zwiększyć liczbę zagranicznych turystów, a co za tym idzie, zdobyć więcej funduszy, jak twierdzi minister turystyki Edmund Bartlett.

Zasady dotyczące domowych punktów sprzedaży marihuany

Marihuana na Jamajce jest nadal nielegalna w sprzedaży i otwieraniu biznesu w celach rekreacyjnych, ale dla mieszkańców, istnieje inny zestaw zasad. Mianowicie, dozwolona jest uprawa do pięciu roślin w domu na własny użytek. Oznacza to, że jeśli jako turysta nie możesz dostać w swoje ręce medycznej marihuany w niektórych placówkach, nadal masz szansę na czarnym rynku. A jeśli zostaniesz złapany, zostaniesz ukarany grzywną w wysokości około 5 dolarów amerykańskich.

Ogólne zasady dotyczące marihuany w Kingston

Pierwszą rzeczą, przed którą chcielibyśmy ostrzec, jest przemyt marihuany do kraju, a nawet poza jego granice. Jak już wcześniej wspomniano, przepisy dotyczące handlu narkotykami odnoszą się również do marihuany, dlatego też, niezależnie od ilości, można mieć poważne kłopoty.

Ponadto, zgodnie z przepisami, możesz posiadać jednorazowo do 56 gramów suszu roślinnego. Rzecz w tym, że z powodu niejasnych zasad, władze mogą uznać to za wykroczenie, ale nawet jeśli zostaniesz złapany, dostaniesz 5 dolarów grzywny i nic więcej. Jeśli chcesz zdobyć marihuanę na Jamajce, możesz albo skorzystać z czarnego rynku (ponieważ miejscowi mogą uprawiać do 5 roślin w domu) na własne ryzyko, albo po prostu zwrócić się do hodowców w klubach konopi w Kingston.

Dodatkowo, możesz nawet uzyskać dostęp do marihuany, udając się do jamajskiego lekarza i oświadczając, że cierpisz na jakikolwiek rodzaj chronicznego bólu, niepokoju i innych chorób oraz że będziesz jej używać tylko w celach terapeutycznych.

Jedną z innych ważnych rzeczy, jeśli chodzi o marihuanę jest to, że wszystkie rodzaje tej rośliny są uprawiane naturalnie, na zewnątrz, co zwiększa ich jakość i moc. Istnieje wiele odmian Sativa i Indica, więc to do ciebie należy wybór, która z nich najbardziej ci odpowiada. Należy pamiętać, że szczepy Sativa daje energiczny głowy wysoki z euforycznym uczuciem, podczas gdy szczepy Indica będzie uspokoić swoje ciało całkowicie, dając, że znany głowy wysoki tylko.

Ceny zioła w Kingston

W zależności od jakości, ceny się różnią, ale te różnice mogą również zależeć od sprzedawcy. Jednak od legalizacji użytku terapeutycznego, są one ustabilizowane i można oczekiwać, aby kupić uncję zioła za:

Jakość Średnia ($/Oz.)*. Wielkość próbki
Wysoka Jakość $ 149.47 103
Średnia jakość $ 200.56 25
Low Quality $ 254.55 4

Ceny via Marijuanatravels

Gdzie można bezpiecznie spożywać marihuanę?

Zalecamy pozostanie w środku jako najbezpieczniejszą opcję podczas palenia marihuany. Zgodnie z prawem, które chroni obywateli przed używaniem narkotyków, marihuana musi być zażywana za zamkniętymi drzwiami.

Koszt marihuany w Kingston

Ceny mogą się znacznie różnić po prostu dlatego, że masz czarny rynek, gdzie każdy ustala własną wartość chwastu i sklepy z marihuaną dispensary wraz z klubami marihuany w Kingston, które mogą mieć własne ceny. Zazwyczaj powinna ona wynosić około, a nie więcej niż 100 dolarów za 33 gramy rośliny. Wiadomo jednak, że ceny te mogą ulec zmianie po otwarciu sklepów z medyczną marihuaną w kraju.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena