Jak podawać olej z konopi pacjentom?

dawkownie oleju z konopiOlej konopny może być podawany pacjentom w każdym wieku, w tym również osobom starszym i dzieciom, a więc pacjentom uważanym często za dość problematyczny. Oczywiście, mając na uwadze bezpieczeństwo, nie należy serwować go w sposób przypadkowy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie się do sprawdzonych zaleceń zwłaszcza, że nie są one wcale aż tak skomplikowane, jak początkowo mogłoby się to nam wydawać. Początkowo najlepszym rozwiązaniem jest zmieszanie 1 grama oleju konopnego z dwudziestoma gramami wysokiej jakości organicznego oleju kokosowego tłoczonego na zimno. Z czasem proporcje można zmieniać na korzyść oleju konopnego, ważne jest jednak stopniowe przyzwyczajanie do niego wrażliwego organizmu pacjenta.

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj podgrzanie oleju kokosowego, ważne jest przy tym, aby czynność ta była wykonywana na małym ogniu, sam olej kokosowy topi się bowiem już w temperaturze 75 stopniu Celsjusza. Gdy olej znajduje się już w stanie płynnym można wyciągnąć go wykorzystując w tym celu strzykawkę doustną o pojemności 20 mililitrów. Zastosowanie dwóch strzykawek da nam 20 gramów oleju, a więc ilość, która powinna być wystarczająca w pierwszym etapem kuracji olejem z konopi. Olej kokosowy powinien zostać wciśnięty do małego konserwowego słoika który podgrzewa się w wypełnionym wodą garnku. Sam olej konopny na ogół sprzedawany jest w strzykawkach doustnych o różnych pojemnościach, naszym podstawowym zadaniem jest więc wyciśnięcie do słoika 1 mililitra. Potem należy chwilę poczekać, aby mieszanka olejów się nasyciła. Na szczęście, moment ten jest trudny do przeoczenia, przybiera ona bowiem przyjemny, jasnozielony kolor. Kanabinoidy zawarte w oleju konopnym łączą się z tłuszczami stanowiącymi część składową oleju kokosowego, a my możemy sięgnąć po strzykawkę doustną o pojemności 10 mililitrów i umieścić w niej przygotowany przez siebie preparat.

leczenie olejem z konopiW początkowej fazie leczenia najlepszą jest dawka 1 grama oleju stosowana dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Dzięki temu do organizmu trafia około 0,1 grama czystego oleju konopnego w ciągu doby, a pacjent może przyzwyczaić się do pierwszej dawki. Co do zasady, zwiększenie dawki odbywa się raz w tygodniu, jeśli jednak uważnie obserwujemy reakcje organizmu pacjenta i dostrzegamy, że dość dobrze toleruje podawaną mu dawkę, możemy zdecydować się na przyspieszenie całego procesu. W ciągu pierwszego miesiąca można osiągnąć dawkę wynoszącą nawet 1 gram czystego oleju z konopi w ciągu doby.