Vaporizery biurkowe czy waporyzatory piórkowe: Który jest lepszy?

Postęp technologiczny przyniósł wiele zmian w sposobie konsumpcji ziół. Szybko rozchodzi się wieść o wspaniałych korzyściach płynących z waporyzacji marihuany w porównaniu do jej palenia. Ale co jest lepsze, vaporizery biurkowe czy vaporizery piórkowe?

Jest wiele do nauczenia się o vapingu, niezależnie od tego, czy już przyłączyłeś się do kultury vapingu, czy dopiero chcesz spróbować.

Istnieje kilka rodzajów urządzeń do wapowania. Różnią się one rozmiarem i funkcjonalnością, od dużych wersji biurkowych po małe, wielkości długopisu. Wybór urządzenia do wapowania zależy jednak bardziej od tego, co odpowiada Twojemu stylowi życia.

Aby pomóc Ci określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, zbadamy szczegółowo każdy typ vaporizera.

Rozmiar

Vaporizery stacjonarne:

Vaporizery stacjonarne nadają się do użytku domowego lub imprezowego przede wszystkim ze względu na swój rozmiar. Istnieje wiele rodzajów vaporizerów stacjonarnych wykonanych z różnych materiałów, takich jak stal i plastik.

Vaporizer stacjonarny ma większą misę, aby pomieścić więcej ziół lub koncentratów. Posiadają one również większą komorę oraz, w niektórych przypadkach, więcej niż jedno gniazdko lub fajkę, aby móc cieszyć się jednoczesnym paleniem z przyjaciółmi.

Przy wyborze vaporizera stacjonarnego należy rozważyć wybór pomiędzy dwoma rodzajami vaporizerów stacjonarnych: vaporizerami stacjonarnymi typu bag vape i vaporizerami stacjonarnymi typu whip.

Vaporizer workowy gromadzi parę w balonie. Jest to idealny wybór vaporizera biurkowego, jeśli uwielbiasz poruszać się po domu ze swoim vaporizerem biurkowym. Niektóre rodzaje vaporizerów nabiurkowych z balonem mają otwory wentylacyjne, które można otworzyć, aby wypełnić pomieszczenie obfitą parą. Zasadniczo, zaletą tego typu vaporizera jest mobilność.

Whip-style desktop vaporizer posiada rurki połączone z desktop vaporizer i ustnik do wyciągania pary z komory vapingu.

Istnieją twierdzenia, że vaporizer biurkowy w stylu biczowym wytwarza czystszą parę, bogatszą we flawonoidy i lepiej smakującą niż vaporizer biurkowy oparty na balonie.

Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami vaporizerów zależy od tego, co najbardziej Ci odpowiada: wspólne lub prywatne palenie.

Vaporizery piórkowe:

Vaporizery piórkowe - powszechnie znane jako vape pens - są najmniejszymi dostępnymi typami vaporizerów.

Vape pens oferuje Ci zaletę mobilności, ponieważ jest wystarczająco mały, aby nosić go przy sobie i wystarczająco zamaskowany, aby mógł uchodzić za długopis. Vape pen jest idealnym rozwiązaniem, jeśli często się przemieszczasz i lubisz palić w biegu.

Wadą używania długopisu jest to, że nie otrzymujesz bogatego i satysfakcjonującego doświadczenia wapowania, jak to, które otrzymujesz używając desktopa. Dzieje się tak dlatego, że długopis ma mniejszą miseczkę i mniejszą komorę do palenia.

Aby uzyskać bardziej produktywne i bardziej satysfakcjonujące doświadczenie z vapingu, być może będziesz musiał przeładowywać swój vaping pen dość często po każdej rundzie vapingu.

Konwekcja vs. Przewodzenie

Źródło obrazu: smart.com.au

Konwekcja i przewodzenie to najczęstsze metody ogrzewania stosowane w vaporizerach do podgrzewania ziół, koncentratów lub olejków.

Vaporizery stacjonarne:

Vaporizery stacjonarne działają w oparciu o metodę konwekcji. Podgrzewają powietrze wokół zioła do temperatury wystarczająco wysokiej, aby odparować związki flawonoidowe bez spalania zioła.

Ogrzane powietrze o temperaturze około 190-230°C przechodzi z elementu grzewczego nad ziołem za pomocą automatycznego mechanizmu śmigłowego lub innych mechanizmów ręcznych.

Vape pens:

Praktycznie wszystkie pióra vape wykorzystują mechanizm przewodzenia do waporyzacji koncentratów konopi lub oleju.

Mechanizm przewodzenia działa poprzez ogrzewanie cewki w vape-penach. Cewka jest w bezpośrednim kontakcie z miską, w której znajduje się Twoje zioło, wosk lub koncentrat. Bezpośredni kontakt z ciepłem z cewki powoduje odparowanie marihuany, dając Ci parę bogatą w związki kannabinoidowe.

Zioła vs. Koncentraty lub oleje

Istnieje szeroka gama waporyzatorów; niektóre z nich mogą być używane tylko do suszonych ziół lub koncentratów. Spora liczba waporyzatorów może waporyzować zioła, olejki i koncentraty.

Vaporizer biurkowy:

Vaporizer na biurko dobrze nadaje się do waporyzacji suszonych ziół, ze względu na ogrzewanie konwekcyjne. Niektóre vaporizery biurkowe odparowują zioła, koncentraty lub olejki.

Pióro vape:

Vape długopisy są idealne do waporyzacji koncentratów i olejków ze względu na mechanizm przewodzenia. Jednak spora liczba vape penów może waporyzować zioła, koncentraty i olejki.

Funkcje kontroli temperatury

Jakość wytwarzanej pary zależy od temperatury, w jakiej waporyzujesz swoje konopie.

Vaporizery stacjonarne:

Vaporizery stacjonarne mają bardziej zaawansowane funkcje regulacji temperatury. Umożliwiają one precyzyjne ustawienie temperatury na wysoką, odpowiednią do wytwarzania większej ilości pary bogatej w związki kannabinoidowe.

Vape pens:

Zazwyczaj długopisy vape posiadają podstawową funkcję regulacji temperatury. W większości przypadków jest ona automatycznie ustawiana na temperaturę, która nie jest tak wysoka, jak w przypadku vaporizera stacjonarnego. W związku z tym ilość i jakość oparów jest mniejsza niż w przypadku vaporizera stacjonarnego.

Źródło zasilania

Vaporizery stacjonarne:

Vaporizery stacjonarne podłączane są do źródła zasilania, aby zapewnić Ci wystarczającą moc na wiele godzin wysokiej jakości waporyzacji. Desktop jest najlepszym wyborem, jeśli kochasz długotrwałe wrażenia z waporyzacji.

Vape pens:

Długopisy Vape wykorzystują energię baterii jako źródło zasilania. W większości przypadków baterie w długopisach nie wytrzymują więcej niż dwie godziny palenia. Długopisy z wymienną baterią pozwalają na dłuższe sesje palenia.

Cena

Vaporizery stacjonarne:

Vaporizery stacjonarne są droższe w zakupie, co wynika z ich wielkości, zaawansowanych funkcji technologicznych, trwałości i bogatej pary wytwarzanej przez urządzenie.

Vaporizery piórkowe:

Vape długopisy są tańsze do uzyskania, jeśli jesteś na budżet. Nie oferują one jednak tak bogatych doświadczeń, jak vaporizery stacjonarne.

Przykłady

Vaporizery stacjonarne:

Dobrze znane przykłady vaporizerów popularnych na rynku to Volcano, Dr. Dabber Switch Vaporizer, Arizer Extreme Q, Plenty Vaporizer, Herbalizer Desktop Vaporizer, Silver Surfer Vaporizer, Da Buddha Vporizer, Vapor cup Vaporizer i Vaporfection Vivape 2 Vaporizer.

Długopisy:

Typowe przykłady długopisów vape to Apollo Challenger, SMOKO vape Pen, Freemax Twister, Innokin Jem Pen, ePuffer Titan X i Pax ERA.

Zakończenie

O ile sprowadza się to do osobistych preferencji, vaporizer stacjonarny jest lepszy, ponieważ produkuje więcej pary bogatszej w związki kannabinoidowe, niż vape pen ze względu na jego high-endowe funkcje.

Pióro vape jest lepsze ze względu na jego poręczność i możliwość palenia poza domem, w podróży.