Kawa i zioło: Może być czymś więcej niż tylko przypadkiem!

Kofeina jest stymulantem, który może współgrać z efektami działania marihuany.

Kawa i marihuana, z ich organicznym i naturalnym pochodzeniem, mogą być bardziej powiązane niż myślisz.

Konopie indyjskie są obecnie dodawane do wszystkiego, a ich stale rosnąca popularność zmienia pogląd ludzi na pączki. W rzeczywistości, możliwe jest, że ludzie palą teraz więcej zioła niż piją kawy.

Kawa i produkty ziołowe wyskakują wszędzie sprzedawane przez wyspecjalizowanych detalistów. Choć brzmi to smakowicie, wiele osób ma zrozumiałe obawy przed łączeniem tych substancji w pary. W końcu kofeina jest stymulantem, podczas gdy marihuana jest głównie środkiem relaksującym.

Interesujące jest to, że obie substancje wydobywają z siebie nawzajem specyficzne właściwości. Efekty te dają użytkownikowi poczucie, że jest zarówno pobudzony, jak i senny. Niemniej jednak, obie substancje są znane z tego, że zwiększają tętno, więc może to potęgować uczucie paranoi lub zwiększać niepokój.

Niskie ilości kawy i zioła

via GIPHY

W badaniu z 2014 roku przeprowadzono na małpach, naukowcy dali uczestnikom niewielką ilość kofeiny. Następnie dano im nieograniczony dostęp do trawki. Podsumowując, badanie wykazało, że po podaniu małej ilości kofeiny małpy były mniej skłonne do podawania sobie THC.

Duże ilości kawy i trawki

via GIPHY

Podczas tego samego badania, małpom podano większą dawkę kofeiny (3 mg) z dostępem do nieograniczonego źródła marihuany. W tym scenariuszu, małpy wybrały podawanie większej ilości THC do swojego systemu. Ponadto, badanie to pokazuje, że kofeina i THC mogą potencjalnie mieć równoważące się efekty i właściwości.

Podczas gdy kawa prawdopodobnie podnosi poziom energii, marihuana w połączeniu może pomóc w skupieniu się i utrzymaniu koncentracji bez tremy.

Zdolności euforyczne

via GIPHY

Badania wciąż nie są pewne, jeśli chodzi o aspekt uzależnienia od marihuany. Jednak wielu badaczy sugeruje, że istnieje korelacja pomiędzy kawą i trawką, które wywołują poczucie euforii. Dr Scott Krakower stwierdził dla LiveScience:

"Przyjmowanie kofeiny z marihuaną nie anulowałoby haju wywołanego przez narkotyk. Prawdopodobnie z powodu wywołanego przez substancję poczucia euforii."

Innymi słowy, kofeina nie usunie uczucia euforii lub uczucia przestrzeni.

Stały haj

via GIPHY

Badania wykazały, że picie kawy podczas konsumpcji zioła może pozwolić ci palić mniej przy jednoczesnym utrzymaniu haju. A to może być zasługa dawki kofeiny. Oznacza to, że ogólnie rzecz biorąc, konsumpcja ma lepszą wartość. Wiąże się to jednak z większymi efektami ubocznymi kofeiny. Badania sugerują, że wszystko zależy od tego, ile każdej z substancji spożywasz. Dr Sergi Ferre, starszy badacz w National Institute on Drug Abuse powiedział Live Science,

"Kofeina zwiększa efekty działania substancji psychostymulujących, w tym THC i kokainy. Tak więc, każda substancja, która uwalnia dopaminę, w tym THC, jej efekty są zwiększone przez".

Wyżej Wnioski.

Połączenie kawy i zioła może być zarówno korzystne jak i negatywne. Kombinacja jest w 100% oparta na własnej chemii ciała i tolerancji dla każdego przedmiotu. Osoba pijąca kawę sporadycznie lub cierpiąca na stany lękowe może stwierdzić, że marihuana i kawa podnoszą tętno. Natomiast osoba pijąca kawę codziennie może po prostu cieszyć się bardziej czujnym i energetyzującym hajem.

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie to nie wydaje się być niebezpieczne, ale należy do niego podchodzić z ostrożnością. Uzależniająca natura kofeiny w połączeniu z jej potencjalną zdolnością do wzmacniania haju THC może prowadzić do większego uzależnienia.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena